Homeopaticke a výživové poradentství

Co děláme

Jde o psychosomatickou pomoc v pravém smyslu, protože se neléčí symptom nemoci, ale celý člověk i se svými psychickými vlastnostmi a potížemi. Spektrum potíží, které léčí homeopat, je velice pestré - od zdravotních po psychické potíže. Velice vhodná je léčba pro děti a kohokoli, kdo svůj organismus nechce zatěžovat klasickými léky. Často se homeopatická léčba s klasickou medicínou doplňuje. Na rozdíl od klasických léků nemají homeopatické léky žádné vedlejší a nežádoucí účinky a aktivizují sebeobranné mechanismy, které tělo nejen uzdravují, ale i posilují. Homeopatie léčí, harmonizuje a posiluje tělo i mysl. Zkušený homeopat dokáže odstranit letité "nánosy" na naší duši, které způsobují nejrůznější chronické obtíže a nemoci.

Léčba se vztahuje na chronické i akutní potíže

Homeopat zmírní nebo vyléčí proíhající akutní nemoc a zároveň vám podá lék - podle vaší osobnosti - který zasahuje do hloubky a odbourává i staré neléčené věci, nemoci a potíže. Homeopatické léky je nutné někdy často měnit podle toho, jak se mění i průběh nemoci. Proto je dobré navštěvovat homeopata, dokud nemoc neodezní úplně. Dobrou alternativou k osobní návštěvě je konzultace přes Skype nebo telefonická konzultace. Nemocní v akutní fázi nemoci mohou být doma a je to pro ně i finančně výhodnější.

S čím pomůžeme

Homeopatická pomoc, poradenství a léčba začíná rozhovorem Nejprve si potřebuji poslechnout klienta, jaké má obtíže, jak žije, co ho trápí. Cokoliv, co klient sdělí o svých stavech, pocitech a životě, je pro mě jako homeopata důležité. Toto se odehrává většinou při prvním sezení, než klienta více poznám. Klient popisuje své problémy, nemoci a potíže - zdravotní i psychické, je dobré zmínit jakékoliv problémy, které potřebuje řešit. Homeopat naslouchá a utváří si určitý obraz a snaží se pochopit, jak souvisí nemoc se stylem života, s jeho prací, rodinnými a mezilidskými vztahy nebo tím, jak člověk přemýšlí, uvažuje a chová se. Rozhovor trvá obvykle 50 - 60 minut.

Hledání nejvhodnějšího léku

V další fázi se pak věnuji pečlivé práci, abych našla nejvhodnější lék. K tomuto účelu užívám homeopatickou literaturu, materii mediky, repertoria a homeopatické počítačové programy. Na těchto základech práce určí homeopat lék (předpis na lék) i poskytne přesné instrukce o léčbě a dalším postupu.

Kontrola

V další fázi léčby jsem s klientem v kontaktu e-mailem či telefonicky a to do první kontroly, která by měla následovat nejlépe po 14 dnech. Při kontrole se homeopat rozhodne o dalším postupu léčby. Klient popíše, jak se změnila jeho situace - zdravotní, psychická, citová... a homeopat doporučí další průběh léčby, jako je úprava dávkování léku, nebo změna léku. Homeopatické léky se v průběhu uzdravování často mění, protože se klient nachází vždy v různé fázi, proto je dobré kontroly dodržet a přijít i tehdy, když se člověk cítí mnohem lépe. Pokud se léčba nedokončí, může se nemoc (psychická i somatická) vrátit. Upozornění: stává se, že po začátku léčby se symptomy nemoci (zejména pak chronické) na 2 - 3 dny zhorší. Není důvod k obavám, každé tělo reaguje jinak a je to i známka, že se něco v těle nebo psychice mění, začíná léčba a uzdravovací schopnosti jsou "aktivovány". Je to dočasný stav a nemusí se objevit u každého. Homeopatická léčba se týká nemocí chronických i akutních, psychických i fyzických Homeopat pomáhá se vším, co trápí tělo i duši Jako psychoterapeut můžu dobře postřehnout ty momenty, které mohly spustit nemoc K tomu mám předvyplněný homeopatický dotazník

Homeopatie

Je stará přibližně 200 let a základním principem je, že se „podobné léčí podobným“. Homeopaté Homeopatie a homeopatická poradna Prahaobjevili léčivé schopnosti u stovky substancí a propracovali rozsáhlý soubor léků, které se hodí na většinu lidských poruch a nemocí. Příznaky a symptomy nejsou samostatnou nemocí, ale jsou indikátory pro léčení nemoci. Homeopatické léky se připravují tzv. potencováním účinné přírodní látky (rostliny, živočišné extrakty, minerály) – jejím ředěním. Proto jsou takové léky bez jakýchkoli vedlejších účinků a jsou bezpečné, můžou je užívat i děti a těhotné ženy. Homeopatie ukázala, že může léčit jak poruchy myšlení a cítění, tak i fyzické obtíže – akutní i chronické.

Ceník

  • První sezení 60 minut 1490,- Kč
  • První sezení 90 minut 2000,- Kč
  • Kontrola 50 minut 500,- Kč
  • Sezení online přes webovou kameru 60 minut 1200,- Kč
  • Sezení online přes webovou kameru 30 minut 800,- Kč
  • Telefonická konzultace 30 minut 400,- Kč

Je možné si též předplatit více sezení, pokud jde o chronické potíže - doporučuji minimálně 3 sezení za zvýhodněnou cenu 2.500 Kč. konzultace e-mailem mezi jednotlivými návštěvami je zdarma informace a sdělení svěřená klientem v rámci terapie považuji za důvěrné a nikomu je neposkytuji součástí profesionální etiky je respekt a úcta ke klientovi a k jeho životnímu příběhu

Cena 900 Kč

  • Sdílejte

Otevírací hodiny

  • PO - PÁ : 8:00 - 16:00
  • SO - NE : Zavřeno

Rezervace

Osobní údaje